Zwiedzanie wystawy Fotografii P. Sylwestra Nicewicza pt. „PASJE – natura i podróże”

 

Zwiedzanie wystawy Fotografii P. Sylwestra Nicewicza pt. „PASJE – natura i podróże”.

Od wernisażu, Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Kolnie, nieustannie gości dziesiątki zainteresowanych wystawą fotografii ”Pasje – natura i podróże”, osób. 13, 14 i 16 lutego b.r., galerię fotografii odwiedzały grupy młodzieży kolneńskich szkół podstawowych. Kolekcją prezentowanych zdjęć zachwycali się dotychczas uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kolnie - klasy V b z P. Elżbietą Nodzewską, klasy VII a z P. Iwoną Pikulińską, klasy V a z P. Urszulą Samul, klasy VII b z P. Piotrem Ossowskim oraz klasy IV b z P. Katarzyną Wysocką, a także uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Henryka Sienkiewicza w Kolnie - klasy VI b z P. Agnieszką Florczykowską.

Uczniowie oglądali wystawę niecodziennych fotografii, wsłuchując się w barwną i zajmującą interpretację autora – P. Sylwestra Nicewicza. W czasie spotkań padało mnóstwo pytań, zarówno o wydarzenia prezentowane na fotografiach, jak i miejsce powstania , czas czy okoliczności, przepięknych kadrów. Uczniowie odbywali fotograficzne wycieczki, z autorem zdjęć, do Monte Cassino, Budapesztu, Egiptu, Turcji i Grecji, uczestniczyli w wyścigach wraków, ekstremalnych przejazdach samochodów terenowych, rekonstrukcjach bitew ze Stowarzyszeniem Kawaleryjskim, czynili podchody do płochliwych zwierząt, żyjących w naturalnych warunkach.

Fotograficzna kronika wydarzeń wzbogacona była również prezentacjami multimedialnymi. Galeria prezentowanych, na wystawie „PASJE – natura i podróże”, fotografii stała się dla odwiedzających niecodziennym przeżyciem.

Bożena Kowalewska

Foto Nicewicz