Wystawa Zbyszka Brzezińskiego w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu w Kolnie "Ciało, światło zmysły"

 

 Wystawa autorstwa fotografika Zbigniewa Brzezińskiego z Łomży.

Uroczyste otwarcie wystawy w Kolneńskim Ośrodku Kultury i Sportu w Kolnie "Ciało, światło zmysły" odbyło się 7 marca 2018 r.

Wernisaż fotograficzny „Ciało, światło, zmysły” jest kontynuacją pomysłu ”Malowane słońcem”, który ukazywał piękno i tajemniczość roślin a prezentowany był cztery lata temu w Galerii N w Łomży. Ciało i kwiaty widzimy jako ogólny kształt i kolor.

Obecna wystawa pokazuje piękno ciała ludzkiego w formacie makro, przy zastosowaniu gry światła. Ciało człowieka składa się z podobnych elementów, t.j. skóra, mięśnie, włosy, które odróżniają nas od pozostałych ziemskich gatunków. Za pomocą światła skierowanego pod odpowiednim kątem, tę „standardowość budowy” można przedstawić jako niesamowite, piękne, niekiedy zachwycające i tajemnicze obrazy.

Światło daje dużo plastyczności, miękkości, delikatności i przestrzeni przez to powstają na ciele ludzkim niesamowite pejzaże. Okazuje się wtedy, że pospolitość budowy przeradza się w niepowtarzalność. Poprzez napięcie mięśni w poszczególnych partiach wykreowany zostaje pejzaż ludzkiego ciała.

Na zdjęciach prezentowane są części ciała siedmiu modeli, takie jak: kark, głowa, plecy, brzuch, ręka, dłoń, tors, stopa, noga. Każdy zapewne będzie widział w moich pracach coś innego, inaczej reagował patrząc na tę samą fotografię. Zachęcam do pobudzenia wyobraźni przy odbiorze moich prac, dzielenia się spostrzeżeniami i wrażeniami.

Za pomocą obecnej wystawy chciałbym pokazać, że piękno jest w nas i na zewnątrz nas. Uważam, że ciało ludzkie jest drugim elementem obok duszy tworzącym człowieka jako osobę. Wystawa była po raz pierwszy zaprezentowana w kwietniu 2017 r w Galerii N w Łomży. Od maja do końca grudnia 2017 r. została zaprezentowana w TV Internetowej, Studio Pozytywnej Wibracji Tomasz Słodki Live w Warszawie. W styczniu 2018 r. wystawa była w Miejskim Domu Kultury w Rumi.

Serdecznie podziękowania kieruję do sponsorów – „Famedyk” Panu Andrzejowi Więckowskiemu z Łomży i właścicielce „Baru Chata” Pani Barbarze Kurządkowskiej z Piątnicy Dziękuje również wszystkim osobom, którzy pozowali do zdjęć.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Foto. Sylwester Nicewicz

Foto Nicewicz