Wernisaż fotografii Pana Sylwestra Nicewicza, zatytułowany „Ziemia kolneńska – 3 żywioły: Natura, Kultura, Wydarzenia”

 

     18 lutego b.r., o godz. 17.00, w siedzibie Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej i Zespołu Szkół Technicznych odbył się wernisaż fotografii Pana Sylwestra Nicewicza, pasjonata fotografii i fotografowania, „Ziemia kolneńska – 3 ŻYWIOŁY – NATURA, KULTURA, WYDARZENIA”. Na okoliczności pojawiło się wielu znamienitych gości. Na ekspozycji autor zaprezentował, spośród tysięcy, 102 fotografie, dotyczące przyrody, architektury i wydarzeń ziemi kolneńskiej oraz trzy niezwykłe panoramy Kolna i okolic.

     Wernisaż zyskał duże zainteresowanie uczestników. W atmosferze swobodnych dywagacji i relacji opisujących, niejednokrotnie osobliwe, sensacyjne zjawiska, unikatowe obiekty czy precedensowe zdarzenia, odwiedzający przyjemnie spędzili popołudniowy czas.

     Twórca wystawy – producent stolarki budowlanej, pedagog, nauczyciel zawodu, reporter, kronikarz, laureat konkursów fotograficznych, autor wielu filmów dokumentalnych, promocyjnych, tekstów w magazynach branżowych, wspomnień sybirackich, niedawno wydanego albumu fotograficznego „Kozioł i ziemia kolneńska w Dolinie Pisy”, organizator wystaw fotograficznych w Warszawie, Łomży, Kolnie, Koźle, Czerwonem, Borkowie, Zabielu, Lachowie, Kuziach i Zbójnej, licznych spotkań z młodzieżą – mówił z przekonaniem – fotografia, to moja pasja, zatrzymuję w kadrze ciekawe miejsca i wydarzenia, żeby po latach wróciły w naszych wspomnieniach – ocalone od zapomnienia.

     To niezwykle interesujące przesłanie. Autor, opowiadał w kuluarach, że właściwie każdą wolną chwilę poświęca, oddając się swojej pasji; uwielbia polowania z obiektywem. Często wyrusza na samotne przyrodnicze wędrówki do lasu, na łąki, na bagna. Efekty tych wojaży sprawiają wiele radości i satysfakcji, gdy zainteresowani mogą podziwiać prawdziwe perełki natury, słyszeć odgłosy zwierząt, oglądać fotorelacje z wydarzeń kulturalnych, historycznych lub sportowych.

    Wystawa „Ziemia kolneńska – 3 ŻYWIOŁY – NATURA, KULTURA, WYDARZENIA” była podziwiana przez gości do późnego wieczora; wszyscy byli pod wrażeniem niezwykłych fotografii tematycznych i fantastycznych panoram miasta.

  Wystawa będzie dostępna do 18 marca. 

  Bożena Kowalewska