Noclegi w Dolinie Pisy Kozioł 10A. Zapraszamy

 

Zapraszamy na Noclegi w Dolinie Pisy, Kozioł 10A. Proponujemy Państwu pokoje z łazienkami w pełni wyposażonymi, jak też z dostępem do aneksów kuchennych i części wspólnych integracyjnych. Za zakwaterowanie wystawiamy faktury VAT. Kontakt tel.: 509 569 670, 502 038 840, 86 278 22 28,

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ziemia kolneńska ma swój niepowtarzalny czar, burzliwą historię, spuściznę kulturową pełną refleksji i zadumy. Urzekająco piękne krajobrazy i nieskażoną przyrodę. Tak też jest w Koźle „Krainie niezwykłej” położonej w Dolinie Pisy, otoczonej pięknymi lasami i łąkami. Niegdyś nazywana była "Kozioł-Zdrój". Od wieków przybywali tu ludzie żeby wypoczywać i nabierać sił do pracy.

Mieszkańcy pamiętają chaty pokryte słomianą strzechą, granicę polsko—pruską przebiegającą skrajem Puszczy Piskiej i sowiecko–niemiecką na rzece Pisie z 1939 r. Kamienny kościół budowany na wzgórzu rękoma parafian, niczym twierdzę na chwałę Bogu, zburzony podczas drugiej wojny światowej przez Rosjan. Odbudowany w latach 1978-1986. Budowane przez Niemców umocnienia wzdłuż granicy, kopane przez jeńców wojennych okopy, rów przeciwczołgowy i betonowe bunkry. Kapliczki i krzyże przydrożne zbudowane przez naszych przodków na rozstajach dróg, przypominają też o Powstaniu Styczniowym i są milczącymi świadkami burzliwej przeszłości.

Przez Kozioł wiedzie jeden z atrakcyjniejszych szlaków kajakowych z Pisza do Nowogrodu, bardziej wytrwali mogą popłynąć rzeką Narew jeszcze dalej.

W tym miejscu warto się zatrzymać i skorzystać z bazy noclegowej „Noclegi w Dolinie Pisy Kozioł 10 A”, gdzie czekają na Państwa pokoje z łazienkami i dostępem do aneksów kuchennych w pełni wyposażonych w niezbędne akcesoria.

Sylwester Nicewicz