Wirtualna wycieczka do Egiptu

    Kair  

       LUKSOR                       KAIR                          HURGHADA  

  Egipt to prawdziwy raj dla turystów, gdzie każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Jest też rajem dla fotografów. Dobre nasłonecznienie, bajeczne krajobrazy, starożytne, wspaniałe budowle, egzotyka, lazurowo-turkusowe Morze Czerwone.

 Luksor: Najpopularniejsze, turystyczne miasto w Egipcie. Często nazywane największym muzeum świata na świeżym powietrzu, ze względu na ruiny kompleksu świątyń w Karnaku, świątynię Luksoru oraz niezliczoną liczbę starożytnych posągów, świątyń i krypt (m.in. Dolinę Królów) na zachodnim brzegu Nilu. W 1979 Luksor został wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Stał się światowym centrum turystycznym. Bliskość znanych na całym świecie zabytków i duża liczba muzeów (m.in. Muzeum Egipskie i piramidy) sprawiają, że turyści często odwiedzają to miasto. Pełne kontrastów, od bogatych dzielnic mieszkaniowych, biznesowych, poprzez zabytkowe dzielnice islamskie i koptyjskie, handlowe do dzielnic biedoty.

   Kair: Stał się światowym centrum turystycznym. Bliskość znanych na całym świecie zabytków i duża liczba muzeów (m.in. Muzeum Egipskie i piramidy) sprawiają, że turyści często odwiedzają to miasto. Pełne kontrastów, od bogatych dzielnic mieszkaniowych, biznesowych, poprzez zabytkowe dzielnice islamskie i koptyjskie, handlowe do dzielnic biedoty.

   Hurghada: Znakomite położenie. Kryształowo czyste, mieniące się wszelkimi odcieniami turkusa, błękitu i zieleni Morze Czerwone obfituje w bajecznie kolorowe rafy. Piękne plaże położone między Deltą Nilu a południem Egiptu, działają jak magnes na amatorów aktywnego wypoczynku.